Wijnexcursie Nederlandse wijnen in Santpoort

150 verschillende Nederlandse wijnen bij elkaar

Op station Santpoort-Zuid is de winkel van Patrick van der Fits. Een beter adres voor een overzichtsproeverij van Nederlandse wijnen bestaat er niet. Hier gaan we dus wijnen proeven: bubbels, witte, rosé, rood en zoet van eigen bodem.

wijnexcursie-nederlandse-wijnen-in-santpoort

Rust, ruimte en natuur

Tussen Zandvoort en Noordwijk liggen de Amsterdamse Waterleidingduinen. Dit Natura 2000 gebied is 3400 hectare groot. Het beslaat een uitgestrekt en afwisselend gebied van verschillende duinlandschappen en bossen. Hier vind je de grootste populatie damherten van Nederland: 3000. Omdat het een beschermd gebied is, moet je entree betalen, maar die is inbegrepen in de prijs van de excursie.
Het is aangelegd om de stad Amsterdam van drinkwater te kunnen voorzien. In het jaar 1851 werd de Oranjekom gegraven en werd begonnen met de winning van schoon duinwater. Enkele jaren later kon je voor één cent een emmer water kopen. Vanaf de jaren ’50 wordt er rivierwater geïnfiltreerd.

Wij maken een wandeling van ongeveer 10 km met onderweg een koffiepauze en een lunchpauze. 
Bij de winkel van Nederlandse Streekwijnen krijgen we een proeverij van verschillende Nederlandse wijnen door eigenaar Patrick van der Fits. Een uitgelezen gelegenheid om deze wijnen eens naast elkaar te proeven!


Binnenkort meer over deze excursie.